top of page
שרית זיו - צבעים של אור - אנרגיה חיובית

שאלות - תשובות

ציור אנרגטי, מעורר סקרנות טבעית אצל אנשים. 

לא פעם מופנות אלי שאלות בנוגע לתחום העיסוק שלי. 

חלקן שולחות אותי להביט פנימה לעומק ולברר, מה באמת קורה בתהליך וכיצד?

בעמוד זה אני משתפת אתכם בשאלות הללו. שאלות נוספות יתקבלו בשמחה!

 • מה זה ציור אנרגטי? מה היתרון בו?
  ציור אנרגטי הוא יצירת אמנות מוטענת באנרגיות. כשמו כן הוא – ציור אנרגטי משנה אווירה. הציור נעשה במצב של מדיטציה בתקשור המאפשרת את הטענתו בטווח רחב של אנרגיות. לציור האנרגטי יש גם השפעה טיפולית. האנרגיות שהוטענו בציור כזה משפיעות לטובה על הנמצאים בסביבה ומשנה אווירה במקום. ציור אנרגטי מאפשר כלי נוסף לשיפור איכות חיים ותומך בתהליכי השגת יעדים גם למי שלא רוצה להתמסר כרגע לטיפול פעיל.
 • מה זה מצב מדיטטבי?
  הציור שלי אנרגטי ונעשה כשאני במצב מדיטטיבי. מדיטציה בתקשור זה המצב בו אני נמצאת במהלך הפעילות. במדיטציה קיים נתק זמני בין התודעה לרצף המחשבות. זה יוצר שקט עמוק ומאפשר לי ליצור ולהעביר דרכי אנרגיה ומידע. אין לי שליטה על האנרגיות שעוברות דרכי. זה חזק ממני. אני כלי העברת אנרגיות שאינן שלי, כמו צינור. ברגע שאני "מניפה מכחול" אני נכנסת למצב הזה. המדיטציה עמוקה ועוצמתית יותר בשלבים בהם אני מטעינה את הציור באנרגיות ובשלב בו אני מקבעת אותן. יכולת התקשור מאפשרת לי לדעת מה הטענתי בכל ציור ולתעד את זה.
 • איך מתאימים ציור אנרגטי, אישית? האם את מתערבת בבחירה?"
  ציור אנרגטי נבחר מתוך קבוצה גדולה של יצירות שנמצאות בתערוכה, אלבום או גלריה על הרשת. באופן טבעי אדם נמשך למה שעונה על הצורך האנרגטי הטבעי, העיקרי שלו, באותה עת. אני מקפידה שלא להתערב בבחירה מפני שעל האנרגיות להתאים לרוכש ולא לי. כן אתערב כשגודל הציור לא מתאים למקום או לגודל הקיר באופן קיצוני, אז אמליץ על בחירת מיקום חלופי.
 • על איזה השפעות דיווחו רוכשים?
  רוכשים דיווחו על שינה טובה יותר, רגיעה, שמחת חיים שחזרה, גמישות וזרימה. למשל זוג שקנה ציור לחדר שינה, מבלי להתעניין בנושא האנרגטי, בחר יצירה מאלבום על הרשת. יומיים לאחר הקניה הם התקשרו לספר על אווירת שקט ורגיעה שלא הייתה בחדר הזה מעולם. רוב הדיווחים שאני מקבלת עוסקים בשקט פנימי, תחושת ביטחון וביטחון בדרך, המאפשרים יותר חופש פעולה. יש הרבה סיפורים גם על ההשפעה מיטיבה של הציורים האנרגטיים על מערכות יחסים, ועל היכולת להביא את הרצוי לחיים.
 • האם נכון לי לבחור ציור אנרגטי מתוך גלריה על הרשת?
  רוב הציורים שנמכרו עד היום נבחרו מתוך גלריה על הרשת. כל אחד, באופן הכי טבעי, נמשך למה שאנרגטית נכון לו ותומך בצרכים האנרגטיים שלו. מקרוב או מרחוק. אנשים שהזמינו על הרשת ודיווחו על השפעות זהות לרוכשים שבחרו ציור בסטודיו. אישית אני ממליצה לבקר כדי ליהנות מחוויה אנרגטית ייחודית, אך זה לא חלק הכרחי מתהליך התאמה אישי.
 • האם לצבעים יש השפעה? ממה נגזרת המשמעות האנרגטית של ציור?
  לצבעים באופן כללי יש תדר ויש להם רמה מסוימת של השפעה. במקרה שלנו, לצבעים יש השפעה אך היא מאד מוגבלת בהשוואה לעוצמה של האנרגיות שהוטענו בציור. המשמעות האנרגטית מתורגמת למילים, עד כמה שניתן. רוב האנרגיות בעלות השפעה "תת מילולית" שאין אפשרות לתרגם למילים והיא העוצמתית ביותר במערכת שלנו.
 • למי ציור אנרגטי מתאים וכיצד הוא משפיע?
  ציור אנרגטי מתאים למי שרוצה להכניס משהו חדש ומיוחד לחיים. הוא מיועד למי שרוצה לשנות אווירה במקום בו הוא נמצא פרקי זמן ממושכים במהלך היממה. ציור כזה מתאים למי שרוצה להזיז דברים בחיים ולא מעוניין להתמסר לתהליך אימוני/טיפולי ממושך כרגע. זה מתאים גם למי שרוצה להזיז את האנרגיות סביבו ולקבל כלי שיתמוך ביכולת להביא את הרצוי לחיים ללא מאמץ. יש מי שיבחר לתלות ציור אנרגטי בחדר מסוים בבית או במקום העבודה. בעלי קליניקות ומשרדים, יכולים גם להכניס ציור כזה לחדר ההמתנה.
 • איך את יודעת איזה אנרגיות הטענת בתמונה?
  היצירה נעשית כשאני במצב מדיטציה בתקשור. היתרון של מתקשר זו היכולת לדעת מה הוא הטעין בציור ולתרגם את המידע למילים. יש לציין שחלק גדול מהאנרגיות המוטענות, לא ניתן לתרגום מילולי, שמהווה כלי מוגבל יחסית לתיאור. אותן אנרגיות "תת מילוליות" הן החזקות ביותר ועושות חלק משמעותי מהעבודה האנרגטית.
 • האם ציור שמתאים לי אנרגטית, מתאים גם לאדם אחר?"
  בכל ציור מוטען טווח אנרגיות מאד רחב המשפיע על תחומים שונים בחיים. חלק מהטווח יכול להתאים לאדם אחד וחלק אחר לשני. כך נוצר מצב בו שני אנשים עשויים להימשך לאותה יצירה שטובה לשניהם. עבור כל אחד היא תומכת בצורך אנרגטי אחר.
 • אם קנו ממך ציור וטענת אותן באנרגיות, האם ניתן אח"כ להטעין באנרגיות אחרות?"
  אני יכולה לשנות חלקית, אבל אין צורך. בעיני, הערך הטיפולי של יצירה, כמו ריצה למרחקים ארוכים.. האנרגיות שהוטענו בציור פעילות וטובות כל הזמן. למשל: רגיעה - טובה לכולנו תמיד, זוגיות - זה למצוא ואח"כ לתחזק.. וכד' ההשפעה אף פעם לא נגמרת מפני שבכל ציור מוטען סט נרחב מאד של אנרגיות שפועלות תמיד, בעיקר עבור מי שבחר בציור, שעונה על הצורך האנרגטי הטבעי שלו.
 • האם כל אחד יכול לצייר ולהטעין את ציוריו באנרגיות?
  אז.. בטח שכל אחד יכול לצייר וליהנות מעשייה אמנותית, זה מבורך בעיניי. כל אחד גם מעביר אנרגיות. אבל יש בעשייה כזו שני מרכיבים משמעותיים. הראשון, עוצמת האנרגיות: כדי להטעין ציור בצורה יעילה שגם תשפיע, צריך להיות בעל יכולת העברת אנרגיה, של הילר טבעי חזקה מאד. הגורם השני, הוא היכולת לזהות את האנרגיות שמטעינים: לשם כך נחוצה יכולת תקשור. אני יכולה להטעין בעצם כל חפץ, למעט מכשירים חשמליים/אלקטרונים שפולטים קרינה מלאכותית. מי שמגיע אלי לתערוכה פרטית, רואה כיצד אני מטעינה חלוקי ים טבעיים, בסט אנרגיות בהתאמה אישית, התומך בצורך האנרגטי של מי שניצב מולי ומאמתת את זה.
 • מה קודם למה, האנרגיה לציור או הציור לאנרגיה? איך ציור נולד?"
  ציור מתחיל מ"אפס" לא רק מבחינה אמנותית אלא גם אנרגטית. האנרגיות המוטענות בציור זורמות בחופשיות, אינני שולטת במהות או בעוצמה שלהן. הציור מתהווה במקביל לזרימת האנרגיה, זו פעילות הרמונית. האנרגיות הזורמות משפיעות על הפעילות האמנותית רוב הזמן. כך נוצרות גם סדרות, ממקום של אנרגיה משותפת לקבוצת יצירות. כאשר ציור מוזמן, תואם יצירה קודמת, אני מתחילה ציור ולא יודעת כיצד הוא יסתיים. זה חזק ממני.

אמנות אנרגטית

bottom of page